Druhé kolo extraligy mužů a žen

V sobotu se konalo v Praze 2. kolo atletické extraligy, kterého se zúčastnilo i družstvo žen AC Česká Lípa. Děvčata chtěla navázat na dobré první kolo a začátek nasvědčoval, že by se to mohlo podařit.

Bohužel některým závodnicím se tentokrát nedařilo podle představ a tomu odpovídal i výsledek. Před sezónou by 9. místo, které družstvo tentokrát vybojovalo, znamenalo úplnou spokojenost, ale po prvním kole, které přineslo umístění o stupínek výš, to nebylo úplně ono. Děvčatům se opět potvrdil fakt, že na dobré umístění v této soutěži nestačí výkon dobrý, ale musí být výborný. A to se nezadaří pokaždé. Největší pochvalu si v tomto kole zaslouží Petra Kuříková 3. v běhu na 3000 m překážek, dále Eva Jeníková 4. v běhu na 400 m překážek, výbornou práci odvedlo trio talentovaných chodkyň Havranová, Frydrychová a Půčková, které se seřadily 5. až 7. místě. Vynikající byla teprve šestnáctiletá Veronika Süssnerová, která letos poprvé v hodu oštěpem překonala hranici 40 m a v soutěži, které vévodila olympijská vítězka Bára Špotáková, vybojovala vynikající 6. místo.
Za bojovnost a nasazení však zaslouží pochvalu všechny závodnice, které se mohou postavit na startovní čáru po boku české atletické špičky a svádět s ní vyrovnané souboje. Na dosavadní dobré vystoupení se děvčata pokusí navázat na 3. kole, které se koná 3. července v Pardubicích.