Daniela Bendová a Patrik Stupka se zúčastnili MČR ve vícebojích

Verze pro tisk |

V pražské Stromovce proběhlo o uplynulém víkendu mistrovství republiky ve vícebojích. Z libereckého krajského přeboru si nominaci na toto mistrovství ČR zajistilo celkem 5 závodníků z AC Česká Lípa. Ale chřipková epidemie znemožnila start třem závodnicím z našeho oddílu a tak se MČR zúčastnili jen dorostenci Daniela Bendová a Patrik Stupka.

Nejlépe si vedla Daniela, která ještě před poslední disciplínou pětiboje držela krásné 7. místo, ale rychlému běhu na 800m nestačila, ale i tak 10. místo je velkým překvapením a zisk 2926 bodů je novým osobním maximem.

            V úvodní disciplíně běhu na 60mpř. Daniela zaběhla 9,61 – 6. místo. Skok vysoký nepatří mezi oblíbené disciplíny a 140 cm odsunul Danielu na 10. místo. Ve vrhu koulí Daniela potěšila a výkon 11,55 m ji vrátil na 6. místo. Ve skoku dalekém zaznamenala osobní rekord 479 cm a držela 7. místo, ale závěrečný běh byl až moc rychlý.

            V sobotu nastoupil k sedmiboji Patrik Stupka. Do soutěže nastoupilo 23 závodníků a všichni podávali velice kvalitní výkony. Patrik první den podlehl nervozitě a nedařilo se mu dosahovat výkonů z lednového krajského přeboru ve vícebojích. Obzvlášť v kouli a výšce ztratil cenné body. Do druhého dne nastoupil s tím, že již nemá co ztratit. Zbavil se nervozity a na výkonech se to plně projevilo. Na překážkách sice ještě zůstal 9 setinek za osobním rekordem, ale v tyči již vylepšil o deset cm dorostenecký oddílový halový rekord v tyči na 320 cm a závěrečném běhu na 1000 m, dosáhl druhého nejlepšího času v celém startovním poli a to 2:57.29, což je i jeho osobní rekord. Výborných 3628 bodů stačilo na konečné 20 místo. Ukazuje se, že víceboje jsou v Čechách velmi oblíbené a kvalita stoupá, neboť stejný výsledek by v minulých letech stačil na začátek druhé desítky.

V neděli bojovali o republikové cenné kovy chodci a chodkyně mládežnických kategorií a tady se tradičně prosazují zástupci oddílů z Českolipska. Pro naše barvy vybojovala bronz v kategorii Juniorek Adéla Frydrychová.  3000 m zašla ve výborném čase 14:44.35 a porazily ji jen sestry Drahotovi, které patří ve své kategorii mezi nejlepší na světě. Novoborští se nejvíce radovali ze zisku titulu v kategorii žákyně díky Lucii Novákové, která zvítězila v chůzi na 3000 m. Do Jablonného v Podještědí putovala stříbrná medaile ze stejné disciplíny, ale v kategorii žaků. Postaral se o ni výborným výkonem Pavel Janůšek.

 

            Dalším závodem bude již tuto sobotu krajský přebor žactva, kde se očekává medailová sbírka od uzdravené Ivany Reicheltové a věřme, že se přidá někdo další.

Nahoru