Další medaile atletů z krajských přeborů

V sobotu 4.února bojovali o medaile a tituly krajských přeborníků v Jablonecké hale atleti a atletky dorosteneckých a dospělých kategorií.

Silné zastoupení měli i atleti AC Česká Lípa a neodjížděli s prázdnou. Naopak. Hned dva tituly vybojovala dorostenka Tereza Hrochová a to v běhu na 800 a 1500 m. V běhu na 1500 m získala v kategorii žen zlato Hana Svitáková a přidala ještě bronz v běhu na 800 m. Titul ve výšce žen putuje do České Lípy zásluhou Kamily Ajšmanové.  Nejpilnější sběratelkou medailí byla Markéta Málková. V kategorii žen získala stříbrné medaile v běhu na 60 m a trojskoku, bronz v běhu na 200 m a ještě se podílela na stříbru ve štafetě, kde s ní bojovaly i Barbora Procházková, Natálie Kozáková, Barbora Vachtová. Barbora Procházková ještě přidala bronzy v běhu na 60 ma trojskoku. Tři medaile, všechny bronzové, získal dorostenec Patrik Stupka a to v běhu na 800 m, běhu na 60 m překážek a štafetě na 4x150 m, kterou ještě běžel Matěj Smitka, Jan Pavloveca, Radek Bekr. Dorostenec Matěj Smitka přidal stříbro v běhu na 800 m a Jan Pavlovec bronz v běhu na 1500 m. V kategorii mužů přidali stříbro nestárnoucí Petr Souček ve skoku vysokém a Petr Nejedlý v běhu na 200 m.
Tento víkend se skupinka atletů z České Lípy zúčastní Mistrovství ČR ve vícebojích a chůzi. A potom pokračuje halová sezona soutěžemi žactva.