Českolipští atleti výborně reprezentovali Liberecký kraj

Pětice českolipských atletů ve složení Radek Bekr, Šárka Kalvová, Daniela Bendová, Ivana Reicheltová a Patricie Malá úspěšně reprezentovali Liberecký kraj na mezikrajovém utkání staršího žactva v Praze a výrazně pomohli liberecké výpravě k historickému 1. místu.

V Praze se sešla téměř celá žákovská špička, vítězů MČR a reprezentantů a o kvality výkonů nebylo nouze, i když zrovna v tomto období probíhá kondiční příprava a většina závodníků není rozzávoděná. Za každé společné družstvo starších žáků a žákyň startovali v každé disciplíně pouze 2 závodníci a 1 štafeta, tak nás velice těší, že byli českolipští závodníci vybráni na toto utkání. Do bodového hodnocení se započítávalo prvních 14 závodníků z 28 startujících v každé disciplíně. Naši atleti pomohli v těchto disciplínách. Šárka Kalvová v osobním čase v běhu na 300m 43,25s a 7. místo. A na závěrečném úseku štafety na 6x200m – 1. místo. Radek Bekr nastupoval v běhu na 1 km a nebýt přepáleného začátku mohl být jeho výsledný čas ještě lepší. Ale i tak čas 2:53,06 min. je novým osobním rekordem a získal 3 body za 12. místo. Ve skoku vysokém reprezentovala Patricie Malá. Patricie se potýkala se špatným rozběhem a skočila jen 145 cm a to stačilo na 16. místo. Bodový zisk se podařil Ivaně Reicheltové ve skoku do dálky. Výkonem 503 cm získala 12 bodů do hodnocení družstva za výborné 3. místo. Poslední naší závodnicí byla Daniela Bendová, která dostala šanci vybojovat body ve vrhu koulí a v poslední sérii poslala kouli až do vzdálenosti 11,47 m a byl z toho nový osobní rekord a vynikající 4. místo. Naši atleti vůbec nezklamali a potvrdili svou nominaci tohoto mezikrajového utkání. Všem závodníkům gratulujeme.