Českolipští atleti úspěšní v Ostravě i Neapoli

O víkendu 27. a 28. února vyvrcholila halová sezóna v ČR nejdůležitějším domácím závodem, kterým je mistrovství ČR mužů a žen. Soutěž přivítala před televizními kamerami nová hala v Ostravě.

Na start se postavili také tři závodníci v dresu AC Česká Lípa.
V neděli skvěle zabojoval zkušený běžec Ondřej Chour. V běhu na 1500 m skončil na 4. místě v čase 3:54,79 min. O medaili přišel až v závěru závodu.
Oddílový rekord zaběhla na stejné trati Tereza Hrochová. Čas 4:47,15 min. jí vynesl 11. místo. Ještě lépe si vedla v sobotu na dvojnásobné trati, kde vybojovala 9. místo časem 10:24,87 min.
V trojskoku nastoupil junior Josef Adámek, který zde sbíral zatím zkušenosti. Nejdelší jeho pokus byl 13,72 m a odvezl si 13. místo, které je v konkurenci nejlepších skokanů určitě dobré.

Záznam části mistrovství i s běžci AC Česká Lípa najdete v archivu ČT.

V neděli 28. února nastoupil českolipský vytrvalec Filip Švácha k půlmaratonu v italské Neapoli a vedl si velice dobře. Trať přes 21 km dlouhou uběhl ve výborném čase 1:19,40 hod., což mu vyneslo v početném startovním poli výborné 25. místo a je to i jeho nový osobní rekord.

V neděli nastoupili ke svým disciplínám i českolipští veteráni. V Jablonci nad Nisou se konala Severočesko-Saská halová veteraniáda, a AC Česká Lípa zde měl kvalitní zastoupení. Vyhodnocovány byly pětileté kategorie a českolipští pravidelně obsazovali stupně vítězů.
Roman Málek vyhrál běh na 300 m za 46,81 s a třetí byl v běhu na 60 m za 8,51 s.
Petr Louda vyhrál běh na 1000 m za 3:02.36 a 3000 m za 10:35.75 min, což jsou výborné časy, se kterými se Petr uplatňuje i mezi mnohem mladšími soupeři.
Alena Svitáková vyhrála skok o tyči 172 cm a vrh koulí 7,60 m.
Tři druhá místa vybojovala ve své kategorii Alena Bouchnerová. Výkony v kouli 7,43 m, Kladivu 29,59 m, a břemenu 8,88 m. Zlatou medaili z chůze na 5000 m přivezl M. Sviták za 31:37.65 min.

Následující víkend se koná ještě mistrovství ČR žactva v hale, kde očekáváme finálové umístění od talentované Michaely Trčové. Oči fanoušků atletiky budou v sobotu upřeny do jablonecké haly, kde mimo jiné nastoupí do tyčkařského sektoru i světový rekordman Lavillenie z Francie a další atletické osobnosti. A rozjíždí se také sezona přespolních běhů. V sobotu pořádají manželé Stránští běh ve Zbynech u Doks, na který je srdečně zván každý příznivce aktivního pohybu.