Českolipským atletům se před MČR daří

V uplynulém týdnu startovala na různých závodech řada atletů AC Česká Lípa. Vidět bylo především běžce.

Na přebor Prahy si zajeli v sobotu 6. února otestovat formu Tereza Hrochová a Filip Běla. Tereza zaběhla 1500 m v novém osobním a oddílovém rekordu 4:41,68 min. Filip Běla si posunul osobní rekord na 53,25 s.

V neděli 7. února pokračovaly v hale ve Stromovce přebory Prahy a naši dva zástupci oddílu si testovali formu. Ondřej Chour běžel 800 m a jeho výsledný čas 1:52,80 min. je novým oddílovým rekordem po 16 letech. Tereza Hrochová běžela 3000 m za výborných 10:23,15 min.

Na halové středě 10. 2. se ukázali v dobrém světle i vrhači. V Jablonci padl dorostenecký oddílový rekord ve vrhu koulí po 24 letech! Postaral se o něj Jan Effler výkonem 13,85 m. V kouli jsme měli ještě zastoupení v žákyních, kde Míša Trčová vrhla solidních 11,38 m a v ženách Alena Bouchnerová 7,77 m. V nejkratším sprintu na 60 m zaběhl Petr Nejedlý 7,27 s, Filip Běla 7,69 s, Markéta Málková 8,40 s, Roman Málek 8,49 s. V běhu na 200 m Petr Nejedlý 23,47 s, Filip Běla osobní rekord 24,40 s, Roman Málek 28,24 s a Markéta Málková 27,85 s. Takže ve sprinterském dvojboji zvítězila dcera nad otcem.

O víkendu se v Praze konalo MČR ve vícebojích. Náš oddíl zde v sobotu zastupovala juniorka Patricie Malá, která skončila v pětiboji na 8. místě ziskem 2880 bodů. Během dne si vytvořila osobní rekord v běhu na 60 m překážek časem 9,83 s, překonala 160 cm ve skoku vysokém a vylepšila si halový osobní rekord ve skoku dalekém výkonem 502 cm.

V sobotu 13. 2. se v Jablonci nad Nisou konal Memoriál Karla Líbala, který byl zároveň krajským přeborem v běhu na 3000 m. A z tohoto přeboru vezeme dva tituly z dorostenecké kategorie a také splněné limity na MČR jednotlivců! Titul vybojoval Antonín Synek, navíc v novém oddílovém rekordu 9:45,15 min. Rekord, který držel vynikající běžec Jaroslav Jíra, překonal po dlouhých 29 letech. V dorostenkách vybojovala titul Adéla Veselá v halovém osobním rekordu 10:56,41 min. Tento výkon ji také vynesl na druhé místo hlavní ženské kategorie kvalitně obsazeného Memoriálu Karla Líbala. V kategorii mužů nad 50 let zvítězil Petr Louda za 10:08,55 min. Přeboru se ještě zúčastnila Natálie Měkotová 13:31,68 min., Filip Švácha 10:14,92 min, Otta Forman 11:43,63 min.