Českolipáci se na čtyřboji neztratili

V pátek 4. 2. se v jablonecké hale konal Atletický halový čtyřboj žactva. Soutěže se zúčastnila i družstva České Lípy a Cvikova a v početném závodním poli se neztratila.

V soutěži mladších žáků byl pátý Cvikov se ziskem 3 386 bodů. Nejúspěšnějším členem družstva bylRadek Stůj, který získal 588 bodů a byl mezi jednotlivci 14.

O jedno místo uniklo českolipským elévkám místo na stupních vítězů. Byly čtvrté se ziskem 4164 bodů a nejúspěšnější mezi jednotlivci byla z našich Dominika Stránská, která dokázala posbírat 771 bodů a byla ve své kategorii devátá. Druhé družstvo České Lípy bylo osmé a Cvikov desátý.

Kategorie elévů přinesla úspěch českolipským atletům. Daniel Hůla, Daniel Pavlovec, Ondřej Doubek a Radek Šefčík. Vybojovali 2 místo ziskem 3683 bodů, když podlehli pouze domácímu Jablonci. Vynikající výkon podal především Radek Šefčík, který se umístil ziskem 843 bodů na druhém místě. Druhé družstvo obsadilo sedmé místo.

Napínavý boj se odehrával mezi mladšími žákyněmi České Lípy a Jablonce, který ostatní družstva sledovala z uctivé vzdálenosti. Českolipské družstvo ve složení Kristýna Čechlovská, Patricie Malá, Christina Černá a Ivana Reicheltová mělo v průběhu soutěže mírně navrch, ale nakonec štafety rozhodly těsně pro Jablonec, který získal 6651 bodů, což bylo o 12 více než družstvo České Lípy. Skutečnými oporami družstva byla Ivana Reicheltová a Patricie Malá, které obsadily první dvě místa v kategorii mladších žákyň.

V sobotu 12. března čeká mladší žákyně boj o krajské medaile v jednotlivých disciplínách. Místem konání bude opět jablonecká hala.