Bohatá medailová sklizeň z krajského přeboru

Verze pro tisk |

V sobotu 11. června se na stadionu u Ploučnice sešli nejlepší atletky a atleti libereckého kraje, aby bojovali o tituly krajských přeborníků v kategoriích dorostu a dospělých.

Počasí přeboru přálo, práce pořadatelů byla perfektní a tak i na dráze a v poli byla vidět řada kvalitních výkonů. Velice dobře si vedli i domácí atleti, kteří celkem vybojovali 32 medailí. Jediné co mohlo trochu kazit radost byl fakt, že jen ve třech případech se jednalo o kovy nejcennější, a převažovala druhá místa, kterých bylo celkem 20 a k tomu, aby byly přetaveny v kov nejcennější stačilo mnohdy jen trochu víc štěstí.

Titul přeborníka vybojovala v kategorii dorostenek Markéta Málková v běhu na 100m časem 13,11s, a k němu připojila ještě stříbro v běhu na 200 m a trojskoku. V kategorii žen zvítězila Pavla Loudová v běhu na 1500 m za 5:25.97 min a přidala stříbro v běhu na 3000 m a třetím přeborníkem kraje se stala Kamila Ajšmanová ve skoku vysokém za 155 cm. Také ona přidala stříbro za trojskok. Dvě zlaté medaile putovaly také do Cvikova Obě zásluhou Terezy Pokorné, která zvítězila ve vrhu koulí výkonem 13,15 m a v hodu diskem, který poslala do vzdálenosti 41.79 m.

Medaile těší o to víc, že byly vybojovány v kvalitní konkurenci. Atleti libereckého kraje si v rámci České republiky vedou dobře a tak i výkony na druhém či třetím místě často znamenají zajištění účasti na blížícím se mistrovství ČR v atletice.

Nahoru