Atletické naděje přivezly sedm medailí

V sobotu 12. února se o tituly krajských přeborníků v atletice v hale utkalo mladší a nejmladší žactvo. Závody se konaly v jablonecké hale, nejmladší žáctvo mělo na programu trojboj, mladší žactvo potom mistrovské halové disciplíny.

Mezi nejmladšími žáky si vynikajícím způsobem vedl Radek Šefčík, který nasbíral za běh na 50 m, dálku a hod medicinbalem 690 bodů a v konkurenci 60 žáků vybojoval třetí místo. Dalších šest medailí potom přidaly mladší žákyně AC Česká Lípa. Titul ve skoku vysokém vybojovala Ivana Reicheltová výkonem 144 cm, bronz zde přidala Patricie Malá, za 135 cm. Třetí místo vybojovala Patricie i ve vrhu koulí, za 7.74, když stříbro brala její oddílová kolegyně Kristýna Čechlovská, která 3 kg těžký kus železa poslala ještě o 20 cm dál. Stříbro z běhu na 60 m překážek přidala za čas 10.33 s Ivana Reicheltová, které na vítězku chyběla jediná setina sekundy. Oddílový rekord však vylepšila skoro o tři desetiny. Medailovou kolekci vylepšila dalším bronzem Jana Kuliková, která zaběhla 300 m za 50,03 s.

V několika dalších případech unikla medaile jen o kousek a tak lze s potěšením konstatovat, že je na Českolipsku dost atletických nadějí, které by měly v budoucnu udržet výbornou úroveň českolipské atletiky.