Atletické mladší žactvo - hodnocení roku 2011

Loňský rok probíhal v AC Česká Lípa jednoznačně ve znamení starších žákyň. Ale i v kategorii mladšího žactva byly k vidění zajímavé výsledky, a také je třeba poznamenat, že nejlepší mladší žákyně přispěly svou troškou do mlýna při soutěžích starších žákyň.

Ale teď již k mladšímu žactvu. Začneme skupinou žáků. Jelikož chlapců bylo v oddíle málo, nestavělo se vlastní družstvo, ale vypomohli jsme Jablonnému, kde startoval i nejúspěšnější mladší žák Jan Hlavatý. Ten se prosadil i v individuálních soutěžích, když v krajském přeboru jednotlivců na dráze obsadil první místo v běhu na 1500 metrů. V běhu na 800 m byl druhý Jindřich Dvoran.
Přes tyto úspěchy chlapců i zde vládla svými výkony především děvčata. Družstvo děvčat nebylo letos tak početné, aby pomýšlelo na přední umístění, a tak po vítězství ve skupině krajského přeboru si děvčata ve finále spíše testovala své hlavní disciplíny, než aby startovala v disciplínách, kde by byla šance na vyšší bodové zisky. Přesto v krajském přeboru vybojovala pod vedením trenéra Gustava Süssnera slušné páté místo.
Děvčata, která byla oporami týmu, se prosazovala i v individuálních soutěžích. Dva tituly a jeden bronz vybojovala v krajských přeborech v hale a venku běžkyně Jana Kuliková, jeden titul přidala v chůzi Gábina Coubalová, Patricie Malá vybojovala stříbro a dva bronzy, navíc překonala halový oddílový rekord ve vrhu koulí, jedno stříbro získala Kristýna Čechlovská. Největší sběratelkou úspěchů se loni stala všestranná Ivana Reicheltová. V krajském přeboru získala v individuálních disciplínách dvě zlaté a čtyři stříbrné medaile. Na MČR ve vícebojích skončila po dramatickém boji čtvrtá, ale vrcholem bylo 3. místo na olympiádě mládeže ve skoku vysokém, kde výkonem 158 cm překonala oddílový rekord. Oddílové rekordy přepsala Ivana v průběhu sezóny na dráze i v běhu na 60 m překážek, dálce, kouli a pětiboji a v hale přepsala tabulky v dálce, výšce a na 60 m překážek.
Věřme, že mladým atletům snaha a nadšení vydrží a budou nám dělat radost i v dalších sezónách.