Atletická Liga škol plná rekordů

Verze pro tisk |

Ve středu 27. dubna 2011 proběhlo na městském stadionu poslední kolo tradiční Českolipské Ligy škol. Této soutěže se každoročně účastní několik stovek závodníků a stejné to bylo i letos. Stejně jako v minulých letech jsme zaznamenali řadu kvalitních výkonů, přesto však určitým překvapením bylo množství překonaných rekordů ligy.

Dvanáct nových rekordů a tři vyrovnané je opravdu úctyhodný výkon, obzvlášť pokud si uvědomíme, že většina jich byla velmi kvalitních.  A právě rekordy letos sehrály významnou úlohu v boji o celkové vítězství. Závodníci sbírají body za umístění a tři body na víc mohou získat za každý překonaný rekord závodu.

V průběhu soutěže se vytvořila silná čtyřka, která ve své kategorii většinu disciplín vyhrála. Mladší žákyně Ivana Reicheltováze ZŠ Jižní dokonce vyhrála všech šest disciplín a překonala dva rekordy, ale ani to nestačilo. Jirka Ješeta ze ZŠ Pátova, kategorie potěr chlapci,sice doběhl v závěrečném běhu na 800 m na druhém místě, ale díky třem překonaným rekordům nakonec vybojoval o jeden bod celkové vítězství. Třetí Místo vybojovala mimoňská Mirka Perutková, kategorie potěr dívky, a pět vítězství a jedno druhé místo v kategorii žen vyneslo Terezu Musilovou na celkové čtvrté místo.  Další závodníci již střídali silnější a slabší disciplíny, ale i oni často předváděli výborné výkony.

Důležitou součástí ligy je i soutěž škol. Vítězství si letos odnesla ZŠ Špičák, před ZŠ Nový Bor u Lesa a ZŠ Cvikov.

Pokud vás zajímají podrobnější výsledky, navštivte internetové stránky věnované lize škol, které najdete na adrese http://liga.jecool.net/.  Vedle výsledků zde najdete i mnoho dalších informací a také záznam z internetové televize, která přenášela slavnostní vyhlášení vítězů ze stadionu  přímým přenosem.

Na tom, že takto rozsáhlá akce již jedenáct let funguje, má hlavní zásluhu atletický oddíl AC Česká Lípa, ale také město Česká Lípa, která na akci pravidelně přispívá, dále drobní sponzoři a především všichni, kteří se na pořádání této akce spolupodílí, ať už jde o rozhodčí, trenéry, učitele ze škol či řadu rodičů a dalších dobrovolníků, bez jejichž nezištné pomoci by nebylo možné tuto oblíbenou akci uspořádat.

Nahoru