Atleti vybojovali bronz

V neděli 6. září se v Jablonci nad Nisou konalo páté, poslední kolo, krajského přeboru družstev mužů a žen. Družstvo mužů jelo k soutěži s úmyslem udržet třetí místo a to se s přehledem podařilo a nebýt zaváhání ve třetím kole, kde byli muži AC čtvrtí, mohlo to být ještě lepší, neboť v posledním kole obsadilo družstvo druhé místo, stejně jako v prvním a ve čtvrtém kole.

Největší oporou družstva byl Josef Adámek, který s přehledem vyhrál trojskok výkonem 13,53 m, skoku vysoký za 175 cm a běh na 110 m překážek za 17,33 s a ještě běžel s Bártou, Bělou a Stupkou ve štafetě na 4×100 m, která byla třetí, takže nasbíral 35 bodů. O čtyři body méně připsal Patrik Stupka. Vyhrál skok o tyči s 350 cm, druhý byl v hodu oštěpem se 48,87 m a byl druhý i na 110 m překážek. Třetím nejpilnějším bodujícím byl Jan Videcký, který byl druhý v běhu na 800 m, na 3000 m a třetí v běhu na 110 m překážek, ten připsal 27,25 bodu. 22 bodů vybojoval Filip Běla, který si nejlépe vedl v běhu na 100 m, kde byl druhý. Miloslav Sviták přidal 21,25 bodu, mimo jiné byl třetí v tyči, Tomáš Hlubuček získal 19,25 bodu, nejlépe si vedl v trojskoku, kde byl třetí atd. V tomto kole bodovalo celkem 12 závodníků, v celé soutěži získalo alespoň nějaký bod 25 atletů. Největšími oporami byli tři junioři, Josef Adámek, Patrik Stupka a Filip Běla.

Přeboru se účastní také „B“ družstvo žen, které obsadilo v tomto kole 4. místo, celkově bylo páté. Nejvíce bodů tentokrát získala Štěpánka Bisová, která byla 2. v běhu na 800 m, kde si zaběhla osobní rekord 2:33,51 min a byla 4. ve skoku o tyči. Druhá co do zisku bodů byla Pavla Loudová, vítězka běhu na 3000 m v čase 11:58,46 min a třetí Alena Svitáková, která byla 2. v tyči.

Ženám letos soutěž skončila, a tak se pozornost upře na mládežnické kategorie. Již tuto neděli jede do Liberce družstvo děvčat bojovat o co nejlepší umístění v Mistrovství Čech družstev dorostenek.